טיסה לרמת הגולן עם הטייס ד"ר רוני חרמון

יום שישי  השישי ליוני 2008 טיסה עם אולטרלייט סטריק בהזמנה האדיבה של רוני חרמון לרמת הגולן, יציאה ממנחת הדרים / תל מונד לקראת השעה שמונה בבוקר דרך בית אורן צמח ונחיתה בפיק שברמת הגולן ביחד ען עוד כ חמישים כלי טייס שונים.
טיסה בראות לא משהו וכצט קריר ומזל שלקחתי מעיל, טיסה נעימה ורגועה יחסית בחזרה באזור מגידו רחות וטלטלות לכל כיוון לא נעים במיוחד אבל עם חרמון זה בודאי בטוח ואין מה לדאוג.

 

 

תגובה אחת Add yours

 1. rony הגיב:

  טיול לרמת הגולן באולטארייט מסוג טרייק זו חוויה יוצאת מהכלל. מי שאוהב ספורט אתגרי זה בדיוק בשבילו. יצאנו בבוקר מאזור תל מונד ליד נתניה ולאחר שעה ועשרים דקות נחתנו ברמת הגולן במנחת פיק. בדרך טסנו לאורך החוף וראינו את הנופים המדהימים של רצועת החוף היפה של א"י, חצינו את הכרמל באזור בית אורן דרך בקעת בית נטופה בואכה צומת גולני ומשם דרומה לאורך הצד המערבי של הכנירת היפיפיה שלנו עד צמח. מכאן תוך חמש דקות היינו באזור הנחיתה במנחת פיק.
  הטיסה באולטראלייט היא מהנה בצורה יוצאת דופן, סוג המטוס שלנו פתוח ולכן ההרגשה היא של רכיבה על אופנוע. גם הישיבה בזוג אחד אחרי השני היא מעניינת.המטוס טס במהירות שיוט של כ- 120 קמ"ש גובה הטיסה עד 10000 רגל ונחיתה כמעט בכול שביל.
  מה שיפה הוא הטיולים שאנחנו עושים בכול חלקי הארץ נוחתים מוצאים ערכת קפה נהנים ושוב ממריאים לואדי הבא.החברותה היא שעושה את זה ביחד עם חוויית הטיסה שאין אותה בשום ענף תעופה אחר. טיסה בגובה העצים כמו ג'יפ בשבילי הארץ, עלייה לגובה ותצפית על הארץ מלמעלה, נחיתות במסלולים קצרים ובשטחים מגוונים ובעיקר חווית טיסה כשהרוח נושבת על הפנים ובלב תחושה של ציפורים.
  הדרך חזרה הייתה בתנאים קצת יותר קשים הרוח התחזקה והייתה כ- 17 קשרים ימיים שזה כ- 30 קמ"ש. המטוס קצת יותר מתנדנד אבל המבנה שלו מאוד חזק ואין כל חשש. אפילו לא מתקרבים למגבלות של המטוס. כמובן שצריך מיומנות טיסה יותר גבוהים אבל פה נכנס החלק האתגרי והסיפוק האישי בהטסה.
  נחתנו בשלום ואנחנו שוב מלאי סיפוק ומצברים טעונים עד לטיסה הבא.
  הכותב רוני חרמון בשם הנוסע אברהם רונקו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *